Starostlivosť o produkty

noze-gerber-udrzbaKeď si kupujeme nejaký výrobok, snažíme sa ho počas používania udržať v čo najlepšej kondícií a chceme aby nám čo najdlhšie vydržal. Prinášame Vám niekoľko užitočných informácií, ako čo najdlhšie udržať produkty značky Gerber v tom najlepšom stave. O výrobkoch značky Gerber je známe, že vydržia tvrdé zaobchádzanie a sú veľmi odolné, ale nezaškodí, keď ich občas oštetríte alebo zabrúsite.

 

 

Starostlivosť o nože

Ako často by som mal brúsiť nôž?

Závisí od toho, ako často nôž používate a ako často režete. Odporúčame Vám však častejšie ľahké prebrúsenie hrán čepeľe, ktoré zabezpečí, že Váš nôž bude vždy ostrý. Tupý nôž je oveľa nebezpečnejší, ako nôž s ostrou čepeľou. 

A čo s vrúbkovanou čepeľou?

Opotrebenie klasickej čepeľe noža je normálne a v priebehu používania bude nutné čepeľ viackrát brúsiť. Čo však mám urobiť s vrúbkovanou časťou noža? Je to všeobecný, ale nie neriešiteľný problém. Neexistuje však všeobecné pravidlo, ako zabrúsiť vrúbkovanú časť noža, môžete to skúsiť aj doma, ale odporúčame Vám navštítviť vo Vašom meste odborníka, ktorý sa venuje brúseniu nožov a on má na to špeciálne brúsky. 

Sú nože Gerber nehrdzavejúce?

Nože Gerber sú vyrábane z kalenej nerezovej ocele, ktorá nieje úplne odolná voči hrdzaveniu, avšak pri dostatočnej údržbe noža nedochádza k jeho hrdzaveniu. Mali by ste si vyvarovať prostrediu a neodkladať nôž, ak ho dlhšie nepoužívate do vlhkého alebo mokrého prostredia. Odporúčame vždy po použití nôž utrieť a prípadne premazať jemnou vrstvou oleja. Pri styku so slanou vodou dochádza k extrémnej korózií. 

Čo je najlepšie na dotiahnutie uchytenia rukoväte?

Čepeľe nožov Gerber sú uchytené na rukovätiach, ktoré su prichytené imbusovými skrutkami. Používaním a zaťažovaním noža môže dôjsť k ich postupnému uvoľnovaniu. Preto Vám odporúčame ich priebžne doťahovať a prípadne premazať olejom.

Brúsite nože Gerber?

My a ani výrobca v EU tento servis neposkytuje. Vzhľadom k tomu, že výroba prebieha v USA, by bol tento servis jednak drahý a zdĺhavý. Najlepšia možnosť je vyhľadať lokálneho odborníka, ktorý sa venuje brúseniu nožov.

Starostlivosť o multifunkčně náradie

Ako správne by som sa mal starať o svoje multifunkčné náradie?

Údržba Vášho multifunkčného náradia Gerber je veľmi jednoduchá. Minimálne raz ročne Vám odporúčame kompletnú "očistu". Vezmite si a očistite od hrubých nečistôt, pretrite náradie a spoje vlhkou handričkou a v prípade, že niektorá špina alebo usadenina nepôjde dole, je vhodné použiť jemnú kefku. Spoje, kde dochádza k rotácií alebo vysúvaniu prvkov, ošetrite olejom WD 40. Dbajte na to, aby Vaše náradie bolo vždy suché. 

Starostlivosť o svietidlá

Garantuje Gerber výmenu LED žiarovky, ako je to s výmenou?

Životnosť LED žiarovky je vo všeobecnosti veľmi dlhá, ale vždy závisí, ako dlho ju používate. Firma Gerber nezabezpečuje výmenu LED a neodporúča to ani Vám, nakoľko môže dôjsť k znehodnoteniu produktu. Ak sa však jedná  o výrobnú vadu, tak reklamácia je riešená výmenou za celé nové svietidlo.

Sú svietidlá Gerber vodeodolné?

Všetky svietidlá Gerber sú navrhnuté tak, aby boli odolné voči vlhkosti alebo vode.Nie sú však vodotesné, a preto neodporúčame používať pod vodou alebo ich ponárať do vody.

Starostlivosť o náradie

Ako by som mal čistiť svoje náradie?

Je to veľmi jednoduché, po každom použíti rýľa, sekery alebo pílky odporúčame opláchnúť Vaše narádie studenou vodou. V prípade pílky je vhodné jemné namazanie olejom WD 40.