Čo je Gerber?

Chceli by ste viac dozvedieť o značke Gerber? Prečítajte si pár informácií :-)

historia_gerber1

Spoločnosť Gerber bola založená v roku 1939 v meste Portland na západnom pobreží USA, pánom Joseph R. Gerber. Všetko to začalo malou manufaktúrou, kde sa spočiatku vyrábali sady príborov a išli na odbyt najmä počas Vianoc. Postupom času sa značka Gerber dostala do povedomia tícícov maloobchoných prevádzok naprieč krajinou a už v roku 1960 sa Gerber stal jedným z najdôveryhodnejších spoločností na výrobu nožov. Už viac ako 75 rokov sú nože a iné produkty výhradne navrhované a konštruované v Portlande. Na začiatku to bol nôž, ale postupom času sa začala firma zaoberať aj výrobou mutlifinčných náradí, sekier, mačiet, lopát, svetiel a iného doplnkové tovaru, ktorý súvisí s filozofiou, ktorej základný kameň položil jej zakladateľ. Dnes je to oveľa viac ako iba čepeš na noži, je to o každoedennej pomoci pri najrôznejších situáciách v živote a pomoci druhým. Gerber sa venuje vývoju špeciálnych produktov, ktoré pomáhaju armádam a vojakom na celom svete, robotníkom alebo poľovníkom a samozrejme myslí aj na "bežných" zákzníkov, ktorí radi podnikajú dobrodružstvá v prírode.

historia_gerber

Asi najväčšie povedomie medzi verejnosťou získala značka Gerber, keď sa rozhodla spolupracovať s dobrodruhom Bear-om Gryllsom, s ktorým rozbehla výrobu špecialnej edície SURVIVAL. 3 roky po sebe sa ich nôž z tejto kolekcie stal najpredávanejším na celom svete.

Kvalita, inovácia a spoľahlivosť. 75 rokov skúseností, úspora času a keď čo i len jeden nôž z ich kolekcie zachráni život, prípadne niekomu pomôže, tak Gerber to bude stále hnať do predu, aby bol lídrom vo svojom obore.

Aké série momentálne Gerber vyrába?

Military_icon

Séria Military bola vyvinutá pre jedinčné potreby amerických vojakov, námorníkov, letcov a mariňákov. Každý dizajn noža alebo náradia je založený na priamej spätnej väzbe od členov ozbrojených síl USA. Produkty su výhrande vyrábané a navrhované v Portlande v štáte Oregon, kde sa spájajú geniálne návrhy, najlepšie materiály, najostrejšie ostrie, aby zabezpečili, že každý vojak má to najlepšie bez ohľadu na to ako alebo kde slúži. 

Hunting_icon

Séria Hunting spĺňa tie najnáročnejšie podmienky lovcov. Nože sú navrhnuté tak, aby materiál bol čo najviac tuhý a pevný, vydržal čo najdlhšie ale zároveň bol aj elegantný. Nože musia byť rovnako tvrdé ako vy.

Survival_icon

Najznámejšia séria Survival, ktorá vznikla v spolupráci s dobrodruhom Bear Gryllom. Táto séria Vám prináša nože, mačety a doplnkové príslušenstvo potrebné na to aby ste prežili v tých najtvrdších podmienkach. S nimu musíte vyriešiť všetky nečakané problémy a musíte zostať na žive. Vďaka tejto sérií patrí ich top produkt medzi najpredávanejšie nože na svete.

Outdoor_icon

Turistika, kemping a všetko čo robíte vonku. Nože a multigunkčné náradie, ktoré sa Vám zíde počas Vašich dobrodružstiev a spoznávaní nových miest. Dôležitá duch tejto série spočíva v kombinácii funkčného dizajnu a drsných materiálov. Už Vás nič nezastaví.

Essentials_icon

Základná séria produktov, ktoré využijete v každodennom živote. Či už ste v aute, v obchode, tak Gerber Essentials Vás dostanú z každého maléru. Pri týchto produktoch získal Gerber mnoho patentov, ktoré Vám uľahčia život. Produkty z tejto série patria medzi najpredávanejšie vo svojej kategórií na svete.

tactical (1)

Správny nástroj vám môže zachrániť život. Aj to bola základná myšlienka pri zrodení tejto série. Každý produkt v tejto sérií je určený na konkrétny účel, aby bola práca záchranárov, policajtov alebo hasičov jednoduchšia a účinnejšia. Nože sú medzinárodne uznávané vo svojej triede a vyznačujú sa bezkonkurečnou silou, rovnováhou a trvanlivosťou.

Pozrite sa s nami na výrobu nožov Gerber