Recenzia mačeta Gerber Gator Kukri

noze-gerber-clanok-1

Mačeta Gerber Gator Kukri (408 g) je inšpirovaná dizajnom slávneho nepálskeho noža Kukri, ktorý sa v Nepále používa ako častý pracovný nástroj, ale aj ako zbraň v nepálskej armáde, či špeciálnych jednotkách Britskej armády s názvom Gurka.

 

 

 

Nôž je rozšírený v Nepále a južnej Ázii. Mačeta Gerber Gator Kukri je mnohými majiteľmi označovaná za anti-apokaliptycký nástroj. Čepeľ (30,5 cm) mačety Gerber Gator Kukri je vyrobená z kvalitnej, antikoróznej ocele 1050. Oceľová čepeľ má unikátne zakrivenie s rádiusom 12 palcov. Svojím tvarom a váhou je uspôsobená na sekanie bujnej vegetácie vrátane kríkov a tenkých stromov. Gerber Gator Kukri je skvelým pracovným nástrojom na klčovanie zarastených povrchov a hodí sa najmä pre účely exotických expedícii, pre geodetov a stavbárov ale aj rybárov, záhradnkárov či dobrodružných kemperov. Mačeta veľmi dobre sedí v ruke je pomerne ľahká a rozumne vyvážená. Sekali sme s ňou bujné malinčie a lieskové kríky. Čepeľ je tak ostrá, že s ňou môžete aj „kosiť“ trávu.

noze-gerber-clanok-1bČepeľ je tesne pri rukoväti zúžená, vďaka čomu si aj s tak veľkým nástrojom môžete dovoliť jemnejšie a presnejšie práce ako vyrezávanie. Protišmyková, gumená rukoväť (17,5 cm) SLIP FREE GRIP je riešená ergonomicky, dobre sa s ňou pracuje aj v mokrom prostredí. Na rukoväti sa nachádza aj bezpečnostná šnúrka na zápästie, aby sa vám mačeta nevyšmykla počas sekania, či inej ťažkej práci. Praktické nylonové púzdro (99 g) so zipsom zabezpečí ochranu čepele proti poškodeniu počas transportu a ochranu jej majiteľa pred porezaním. Mačeta Gerber Gator Kukri sa do púzdra vkladá veľmi jednoducho. Púzdro je navyše z protiplesňového materiálu s možnosťou pripevnenia na batoh, či opasok. Mačeta nie je nástroj pre každého ale, tí ktorí ju potrebujú určite ocenia ergonomické prevedenie, exotický dizajn, kvalinú oceľ, extrémne ostrú čepeľ a nízku váhu za veľmi priateľskú cenu.

Mačeta Gerber Gator Kukri perfektne sedí v ruke a je dobre vyvážená, čo napomáha najmä pri sekaní. S mačetou zvládnete aj jemnejšie vyrezávanie vďaka zúženej čepeli pri rukoväti noža. Tomuto výrobku nie je čo vytknúť – dá sa iba pochváliť a odporučiť.   Zaujala Vás táto recenzia? Mačetu si môžete kúpiť TU